fbpx

Co zwiedzać w Szwecji? Poznaj główne atrakcje turystyczne w Szwecji

Choć Szwecja znajduje się zaledwie po drugiej stronie Morza Bałtyckiego, wydaje nam się niesamowicie odległa. Mimo że nie uchodzi za najbardziej popularny kierunek wakacyjnych wypraw, coraz częściej przekonujemy się, że jest to państwo warte odwiedzenia. Zastanawiasz się, co zwiedzać w Szwecji? Zorza polarna, renifery… i na tym kończą się Twoje skojarzenia? Przeczytaj ten artykuł, by dowiedzieć się, co ciekawego możesz zobaczyć w Szwecji.

Sztokholm - co warto zobaczyć?

Jednym z najczęściej odwiedzanych miast skandynawskich jest Sztokholm. Wywołuje on wrażenie najbardziej zjawiskowego miejsca w tym regionie świata. Pojawia się jednak pytanie o konkrety, a mianowicie: co warto zobaczyć w Sztokholmie? Chociaż miasto słynie z malowniczych krajobrazów - na tym się przecież nie kończy. Zaczynając od tego, że jest to wymarzone miejsce dla turystów - znajdziesz tam wszystko, czego Ci trzeba. Restauracje, uhonorowane sławnymi gwiazdkami Michelin, kawiarnie zachęcające do chwili wytchnienia i rozmowy z bliskimi czy znajomymi. Jest też oczywiście starówka, która nosi nazwę Gamla Stan. 

Oprócz tego - co można zobaczyć w Sztokholmie? Co zaskoczy przyjeżdżających z Polski? W największym na świecie zamku, czyli Kungliga Slottet, wciąż mieszka król. Na przedmieściach natomiast znajduje się kolejna królewska posiadłość, a mianowicie Drottningholm. Jeżeli jesteś fanem rzeźbiarstwa - park Millesgården słynie z dzieł Carla Millesa. Inne atrakcje turystyczne Sztokholm, to też muzea o wielu różnych tematykach.

Co zwiedzać w Szwecji? Jest wiele miast do zobaczenia

Göteborg atrakcje turystyczne

Göteborg jest drugim pod względem wielkości miastem w Szwecji. Znajdziesz w nim wiele nieoczywistych rozwiązań, które, choć nie są typowymi atrakcjami turystycznymi, z pewnością warto zobaczyć, choćby z samej ciekawości. Jednym z takich miejsc jest Feskekörka, czyli Rybny Kościół. Hala, w której faktycznie sprzedawane są ryby, nawiązuje budową do architektury sakralnej, więc na pierwszy rzut oka przypomina gotycką świątynię przez ogromne łukowate okna oraz spadziste dachy.

Poza tym - jedną z bardziej turystycznych i rekreacyjnych form spędzenia wolnego czasu jest wyprawa w rejs po kanałach, rozlewających się wokół miasta. Oferta ta jest dostępna przez cały sezon, a korzystają z niej zarówno przyjezdni, jak i stali mieszkańcy. Jeżeli jesteś miłośnikiem nietypowych okazów muzealnych - także znajdziesz coś dla siebie. W Muzeum Historii Naturalnej znajduje się bowiem płetwal błękitny - choć jest on spreparowany, stanowi jednocześnie jedyny taki eksponat na świecie. Dawniej można było wejść do wnętrza stworzenia - dziś jest to już niestety zabronione.

Skania - Szwecja najpiękniejsze miejsca

Skania ze względu na ponad 200 pałaców i dworków otwartych dla turystów, nazywana jest krainą zamków. Oprócz nich znajdziesz tam też trzy parki narodowe, które zachwycą Cię przyrodą. Są to: Dalby Söderskog, Söderåsen i Stenshuvud. Oprócz wędrówek możesz także wybrać się na wycieczkę rowerową po licznych, ciekawych szlakach i ścieżkach. Ponadto - to w Skanii położone jest Malmö, miasto portowe, w którym możesz zwiedzić kościół św. Piotra czy Radhuset - ratusz o renesansowej zabudowie.

co zwiedzać w szwecji

Najpiękniejsze miejsca w Szwecji

W Jukkasjärvi, lapońskiej wiosce, istnieje Icehotel, czyli hotel zbudowany z lodu. W pokojach, które można tam wynająć, panuje chłodna temperatura, dzięki czemu masz okazję spędzić noc niczym w igloo. Jeśli jednak często marzniesz - nie martw się, nie musisz rezygnować z wizyty. Właściciele zadbali też o ogrzewane pokoje. Ze względu na zmiany temperaturowe, wiosną hotel topnieje, więc każdej zimy rzeźbiarze gromadzą się i budują go na nowo. 

Jeżeli marzysz o zobaczeniu zorzy polarnej, to najlepszym miejscem do tego będzie Park Narodowy Abisko. Jako położony blisko północnego koła podbiegunowego stwarza idealne warunki do obserwowania tego zjawiska. Atrakcje przyrodnicze Szwecji są tym piękniejsze, im lepszy masz na nie widok - w parku znajduje się specjalnie przeznaczony do takich obserwacji taras - Aurora Sky Station. Latem można z kolei wybrać się na pieszą wycieczkę w góry.

Szwecja praca

Szwecja zachęciła Cię do siebie? Chciałbyś ją zwiedzić, ale nie wiesz, czy uzbierasz pieniądze na podróż lub, czy znajdziesz na to czas, bo przecież trzeba też iść do pracy? Zauważ, że w Szwecji przecież też możesz pracować. Co więcej - w Polsce istnieją profesjonalne agencje, które pomogą Ci zorganizować taki wyjazd. 

Dzięki współpracy z doświadczoną agencją pracy taką, jak Hotistin, będzie on dodatkowo bezpieczniejszy, niż samodzielnie znalezione oferty. Praca w Szwecji może być ciekawym doświadczeniem, a życie w Szwecji - przez pewien czas - oderwaniem od rzeczywistości. Pomyśl, jak przyjemna mogłaby być praca w Szwecji z zakwaterowaniem, gdzie wszystko zorganizują za Ciebie profesjonaliści. Do Twoich zadań należy tylko wykonywanie powierzonych obowiązków zawodowych i rozkoszowanie się cudownymi widokami - czyli połączenie przyjemnego z pożytecznym. Może to doskonały pomysł akurat dla Ciebie? Przekonaj się!

życie w szwecji

Najnowsze wpisy

Przeczytaj też inne nasze artykuły

Jakie zalety ma praca sezonowa w Szwecji?
Jakie zalety ma praca sezonowa w Szwecji?
Wciąż się kształcisz, ale chcesz zarabiać już własne pieniądze? A może nieustannie poszukujesz swojej drogi w życiu? Świetnym rozwiązaniem będzie...
Praca i życie w Szwecji - Zobacz ile się zarabia w Szwecji?
Praca i życie w Szwecji - Zobacz ile się zarabia w Szwecji?
Marzysz o podróży do Szwecji? Chciałbyś móc jednocześnie zarabiać i zwiedzać? Zastanawiasz się, jakby powodziło Ci się, gdybyś zamieszkał w...
Wyjazd do Szwecji - jak przygotować się pracy w Szwecji?
Wyjazd do Szwecji - jak przygotować się pracy w Szwecji?
Zdecydowałeś się na wyjazd do Szwecji? A może cały czas rozważasz taką alternatywę? Praca w Szwecji to sposób na zarobienie...
Skontaktuj się z InServ

Hotistin Sp. z o.o.

Biuro

Rekrutacja

?>