Praca Szwecja – jak znaleźć atrakcyjne oferty pracy w Szwecji?

Praca w Polsce Cię męczy? Myślisz o wyjeździe do innego kraju w celu spróbowania czegoś innego? A może chcesz sobie dodatkowo dorobić? Samodzielne szukanie pracy za granicą wiąże się z dużym zaangażowaniem, przeszukiwaniem dziesiątek ofert, straconym czasem i z niepewnością, czy pracodawca będzie sprawdzony, i czy Cię nie oszuka. Jeżeli poszukiwanie zatrudnienia na własną rękę nie jest aż tak bezpieczne, to może warto zwrócić się o pomoc do firmy, która się w tym specjalizuje?

Agencja pracy Szwecja

Istnieją odpowiednie organizacje i firmy, które zajmują się szukaniem i organizowaniem pracy. Niektóre z nich skupiają się konkretnie na rynku zagranicznym. Agencje w Polsce zaproponują Ci posadę zgodną z Twoimi kompetencjami i to w różnych państwach. Są też takie, które działają wyłącznie na określonym terenie - między innymi w Szwecji! Jedną z takich firm jest Hotistin, specjalizująca się sektorze HoReCa. Jeśli więc zdecydowałeś już o kierunku swojego wyjazdu i jest to właśnie Szwecja, ale nie chcesz brać całej organizacji na swoje barki - zwróć się bezpośrednio do Hotistin. 

Zarobki w Szwecji. Pracuj w Szwecji z Hotistin

Praca Szwecja - czego szukać?

Zatrudnienie za granicą może być interesującą opcją. Ale jak szukać, żeby znaleźć atrakcyjną ofertę? Najpierw musisz znać standardy obowiązujące w innych państwach oraz w Polsce, aby móc je porównywać i wybrać idealną posadę dla siebie. Praca w Szwecji dla Polaków charakteryzuje się różnorodnością - od zatrudnienia w restauracjach, przez sprzątanie i hotelarstwo, aż po lekarza stomatologa, a ogłoszeń z wielu branż jest zdecydowanie więcej. Zacznij od podjęcia decyzji, która z nich najbardziej Cię interesuje - oferty pracy w Szwecji są rozmaite, masz naprawdę szerokie możliwości wyboru. 

Wyjazd do Szwecji

Praca w Szwecji z zakwaterowaniem

Kolejną zaletą powierzenia agencji ustalania szczegółów wyjazdu jest fakt, że najczęściej zakwaterowanie także jest przez nią organizowane. Nie musisz wobec tego niczym się przejmować. Miejsca zamieszkania znalezione przez pracodawcę będą z pewnością sprawdzone. Co więcej, bardzo często agencje dopłacają część kwoty do opłaty za zakwaterowanie, albo nawet pokrywają ją całą. 

Praca dla par Szwecja - czy istnieje na to szansa?

Chcesz wyjechać, ale wolałbyś nie rozstawać się ze swoją drugą połówką? Praca w Szwecji dla par też jest możliwa. Poszukaj zatem ofert, które to ułatwiają, albo bezpośrednio zapytaj w agencji o taki rodzaj wyjazdu. Pozwoli Ci to połączyć ciekawą wycieczkę we dwoje z możliwością zarobku.

Szwecja praca - co będzie atrakcyjne?

Na jakie kryteria powinieneś zwracać uwagę podczas szukania idealnej oferty? Oprócz konkretnego stanowiska liczy się też to, co Ty zaproponujesz pracodawcy. Znaczenie może mieć doświadczenia w danym zawodzie, jak i znajomość języków obcych - zwłaszcza angielskiego. Oczywiście, biorąc pod uwagę miejsce, do którego chcesz się udać, znajomość języka szwedzkiego będzie na pewno mile widziana, ale nie musi być wymagana - zapoznaj się dobrze z propozycją, którą znalazłeś. 

Szwecja zarobki - wszystko zależy od zawodu, języka i doświadczenia

Jadąc do pracy za granicę, spodziewasz się prawdopodobnie atrakcyjnego wynagrodzenia. Jest to w pełni uzasadnione. Jak zatem wyglądają zarobki w Szwecji? Biorąc pod uwagę, że byłbyś obcokrajowcem, który tam pracuje, Twoja wypłata mogłaby się nieco różnić od stawek rodzimych Szwedów. Istotnymi czynnikami będzie tu także znajomość języka obcego oraz doświadczenie. Zobacz, jakie rzeczywiste korzyści finansowe może Ci przynieść praca w Szwecji. 

Ile zarabia się w Szwecji?

  • dla kelnera/kelnerki czy barmana/barmanki waha się pomiędzy 9-10 euro/h netto;
  • dla kucharza: 12-14 euro/h netto;
  • dla pokojówki, sprzątaczki: 9-10 euro/h netto.

Przykładowe zawody i przewidywana wysokość stawki:

Jak widzisz średnie zarobki Szwecja, mogą być bardzo zróżnicowane w zależności od oferty. Podane wyżej możliwości, to jednak tylko przykłady. Jest ich oczywiście o wiele więcej. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie, wystarczy tylko przejrzeć popularne portale internetowe lub zgłosić się bezpośrednio do agencji, która zaproponuje Ci najlepszą możliwą opcję na podstawie Twojego CV i preferencji. 

Najnowsze wpisy

Przeczytaj też inne nasze artykuły

Jakie zalety ma praca sezonowa w Szwecji?
Jakie zalety ma praca sezonowa w Szwecji?
Wciąż się kształcisz, ale chcesz zarabiać już własne pieniądze? A może nieustannie poszukujesz swojej drogi w życiu? Świetnym rozwiązaniem będzie...
Praca i życie w Szwecji - Zobacz ile się zarabia w Szwecji?
Praca i życie w Szwecji - Zobacz ile się zarabia w Szwecji?
Marzysz o podróży do Szwecji? Chciałbyś móc jednocześnie zarabiać i zwiedzać? Zastanawiasz się, jakby powodziło Ci się, gdybyś zamieszkał w...
Wyjazd do Szwecji - jak przygotować się pracy w Szwecji?
Wyjazd do Szwecji - jak przygotować się pracy w Szwecji?
Zdecydowałeś się na wyjazd do Szwecji? A może cały czas rozważasz taką alternatywę? Praca w Szwecji to sposób na zarobienie...

Hotistin Sp. z o.o.

Pl. Solny 14/3
50-062 Wrocław, Poland

NIP: PL8971871345

KRS: 0000805955

REGON: 384511600

Wpisana do Rejestru Agencji Zatrudnienia pod numerem 22976

Główna siedziba grupy InServ
ul. Przemysłowa 39/105
61-541 Poznań

Rekrutacja

Telefon: +48 576 133 533

Telefon: +48 690 688 866


E-mail: praca@hotistin.com


Działamy również w miastach:


Hotistin Sp. z o.o.

Biuro

Rekrutacja

?>