fbpx

Praca i życie w Szwecji – Zobacz ile się zarabia w Szwecji?

Marzysz o podróży do Szwecji? Chciałbyś móc jednocześnie zarabiać i zwiedzać? Zastanawiasz się, jakby powodziło Ci się, gdybyś zamieszkał w tym kraju? Chcesz przekonać się na własnej skórze? Nic prostszego! Teraz ofertę pracy z wyjazdem do Szwecji możesz znaleźć też w Polsce!

Praca Szwecja - dlaczego warto?

Zatrudnienie za granicą umożliwia poznanie obcej kultury, naukę języka w naturalny sposób oraz wyjazd, na który przy zwykłych warunkach czasami nie mógłbyś sobie pozwolić. Odrzuć koszty i pozwól sobie na ciekawe doświadczenie, jakim jest praca w Szwecji. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapoznaj się z pozostałymi szczegółami takiej wyprawy. 

Koszty życia w Szwecji - Ile zarabia się w Szwecji? 

Zacznijmy od tego, że w Szwecji nie ma określonej stawki płacy minimalnej. W tej sytuacji każdy pracodawca sam może zdecydować jaką kwotę zaproponować. Wydaje Ci się, że w takiej sytuacji każda pensja jest zaniżana? Nic bardziej mylnego!  W rzeczywistości nie są one wcale niskie. Wobec braku stawki minimalnej należy spojrzeć na średnią - a ta wynosi około 19000 koron szwedzkich netto, czyli prawie 2000 euro. Choć koszty życia w Szwecji są wyższe niż w Polsce - to zarobki, jak widzisz, także są na wysokim poziomie. Porównując zestawienie dochodów oraz wydatków w Szwecji i w Polsce - Szwecja wypada znacznie lepiej.

Praca i życie w Szwecji

Zauważ, że konkretna kwota wynagrodzenia, zależy nie tylko od państwa, ale i od samego pracownika. Jeśli masz doświadczenie na stanowisku, o które się ubiegasz oraz osiągnięcia, które świadczą o Twoim przygotowaniu do danej pracy i stopniu zaawansowania umiejętności - masz większe szanse na zdobycie tego stanowiska. Biorąc pod uwagę, że byłaby to praca za granicą - znaczenie będzie mieć także znajomość języka obcego, obowiązującego w danym państwie. Jeśli mówimy o Szwecji - najistotniejszy będzie tu język angielski, ponieważ zdecydowana większość Szwedów posługuje się nim bez problemu. Znajomość go stanowić będzie zatem raczej wymóg, niż dodatkową zaletę. Jeśli jednak posługujesz się językiem szwedzkim - rekruter z pewnością to odnotuje jako atut. 

praca w Szwecji

Ile zarabia sprzątaczka w Szwecji - kwota wypłaty zależna od zawodu

Nie wiesz jeszcze, na jakim stanowisku chcesz pracować? Zobacz przykładowe stawki dla konkretnych zawodów i podejmij decyzję.

Przykładowe wynagrodzenia:

  • dla kelnera/kelnerki czy barmana/barmanki waha się pomiędzy 9-10 euro/h netto;
  • dla kucharza: 12-14 euro/h netto;
  • dla pokojówki, sprzątaczki: 9-10 euro/h netto.

Oczywiście  zawodów jest o wiele więcej, a zarobki w Szwecji i ich propozycje mogą być różne. Dużą popularnością cieszy się także praca sezonowa ze względu na czas wolny, zazwyczaj w okresie wakacyjnym. Jest to związane głównie z większą dostępnością oraz chęcią podziwiania pięknych, nadmorskich krajobrazów. To wszystko pozwala sporo zarobić, ale sprzyja także wypoczynkowi. Możesz zatem połączyć pracę z przyjemnością.

Życie w Szwecji - dlaczego wyjazd jest dobrym pomysłem

Martwisz się wyjazdem, bo nie chcesz zostawiać swojej partnerki/partnera w Polsce na tak długo? Żaden problem! Praca w Szwecji dla par jest częstym rozwiązaniem i pojawia się coraz więcej ofert o takiej charakterystyce. Są to propozycje zatrudnienia na to samo stanowisko, lub na różne. Dzięki temu możesz dopasować zatrudnienie do waszych indywidualnych preferencji, a wyjazd nie będzie wiązał się z wyrzeczeniami. 

Zapowiada się coraz lepiej, ale nie wiesz, gdzie mógłbyś mieszkać? Czy taki wyjazd w ogóle się opłaca, skoro pozostaje do zapłacenia kwota za wynajem mieszkania? Praca dla par Szwecja oznaczaj dodatkowo podwójne wydatki, a życie tam nie należy do najtańszych. Sama organizacja też nie jest najłatwiejsza. Mamy dla Ciebie rozwiązanie tego problemu - a jest nim  agencja pracy Szwecja, taka jak Hotistin, która zajmuje się poszukiwaniem pracowników na rynek zagraniczny, a dokładnie do Szwecji. Zajmie się ona organizacją całego wyjazdu za Ciebie, zapewni miejsce zamieszkania, ubezpieczenie na terenie Szwecji, a nawet zwrot kosztów przejazdu. Praca w Szwecji z zakwaterowaniem jest w takim razie możliwa bez większego wysiłku i wkładu własnego. 

Życie i praca w Szwecji różnią się od polskich realiów. Warto jednak pojechać tam i przekonać się o tym na własnej skórze, przeżyć niesamowitą przygodę, a przy tym zarobić całkiem niezłe pieniądze.

Życie w Szwecji

Najnowsze wpisy

Przeczytaj też inne nasze artykuły

Jakie zalety ma praca sezonowa w Szwecji?
Jakie zalety ma praca sezonowa w Szwecji?
Wciąż się kształcisz, ale chcesz zarabiać już własne pieniądze? A może nieustannie poszukujesz swojej drogi w życiu? Świetnym rozwiązaniem będzie...
Wyjazd do Szwecji - jak przygotować się pracy w Szwecji?
Wyjazd do Szwecji - jak przygotować się pracy w Szwecji?
Zdecydowałeś się na wyjazd do Szwecji? A może cały czas rozważasz taką alternatywę? Praca w Szwecji to sposób na zarobienie...
Praca w Szwecji w branży HoReCa - z agencją czy bez?
Praca w Szwecji w branży HoReCa - z agencją czy bez?
Myślisz o sezonowej pracy za granicą? Dobrze czujesz się w sektorze hotelarskim i gastronomicznym? Potrzebujesz sporego zastrzyku gotówki w krótkim...
Skontaktuj się z InServ

Hotistin Sp. z o.o.

Biuro

Rekrutacja

?>