Zarobki w Szwecji a w Niemczech – porównanie dla branży HoReCa

Wyjazdy zarobkowe za granicę nie są niczym nowym. Ludzie od zawsze przemieszczali się w celu poprawy swojego bytu i statusu materialnego. Duże możliwości swobodnego podróżowania oraz uproszczone procedury dotyczące zatrudnienia w krajach Unii Europejskiej, otworzyły przed naszymi rodakami nowe możliwości, z których chętnie korzystają. Wiele osób decyduje się pozostać za granicą na stałe, ale duża część wybiera sezonowe wyjazdy. Sektor hotelarski i gastronomiczny zawsze przyciąga zainteresowanych, ale w którym kraju można liczyć na atrakcyjne warunki zatrudnienia? Niemcy i Szwecja - te dwa państwa bierzemy pod lupę i sprawdzamy, które oferty pracy będą dla Ciebie korzystniejsze.

Praca w Szwecji i praca w Niemczech - jakie korzyści ma wyjazd za granicę?

Nie można zaprzeczyć, że głównym czynnikiem popychającym Polaków do wyjazdu za granicę są zarobki. Wynagrodzenie w wielu państwach wciąż przewyższa realia panujące w naszym kraju. Dodatkowo zagraniczni pracodawcy często dają możliwość pracy w nadgodzinach, a to pozwala zarobić jeszcze więcej w krótkim czasie. Jednak pieniądze to nie wszystko! Dla wielu osób istotna jest możliwość rozwoju, nie tylko zawodowego, ale i osobistego. Pracownicy mają okazję poznać nowe technologie, systemy czy organizację pracy, a także wykształcić w sobie większą pewność siebie oraz otwartość na różnorodność.

Nie samą pracą człowiek żyje i tak też jest w przypadku wyjazdu za granicę. Czas wolny to przecież idealna okazja na zwiedzanie ciekawych miejsc, poznawanie innych kultur i ludzi. 

Zarobki w Szwecji. Pracuj w Szwecji z Hotistin

Jak kształtują się zarobki w Szwecji i ile zarabia się w Niemczech?

Za granicą nie brakuje ofert pracy atrakcyjnych pod kątem finansowym, ale jednocześnie nie niosących za sobą wygórowanych wymagań. Wysokość wynagrodzenia zależy zwykle od posiadanego doświadczenia czy znajomości języka obcego. Do prężnie rozwijających się branż należą z pewnością hotelarstwo i gastronomia. Dobrze płatną pracę w tych sektorach można znaleźć praktycznie od ręki. Szwecja czy Niemcy? Które z tych państw oferuje wyższe zarobki?

Ile zarabia sprzątaczka w Szwecji. Pracuj z Hotistin

Ile zarabia sprzątaczka w Szwecji a ile w Niemczech?

Personel hotelowy, czyli pokojówki i pokojowi w Niemczech, mogą liczyć na zarobki rzędu 11,44 - 12,5 Euro brutto. A jakie są średnie zarobki w Szwecji na tym samym stanowisku? Stawki oscylują w granicach 13-14 euro brutto. Dodatkowo jeśli wykażesz się zaangażowaniem i chęcią do pracy, możesz awansować na koordynatora personelu sprzątającego.

Praca barman Szwecja a Niemcy

7-13 euro brutto - takie stawki oferują barmanom niemieccy właściciele barów i restauracji. Z kolei w Szwecji, barman może zarobić nawet 14 euro brutto, pracując w renomowanym lokalu na produktach najwyższej jakości.

Ile zarabia kucharz w Szwecji, a ile w Niemczech?

Zdecydowanie najlepsze perspektywy ma kucharz w Szwecji, gdzie proponowane zarobki wahają się od 17 do 20 euro brutto. Co więcej, zawsze możesz awansować na szefa kuchni. W Niemczech spodziewaj się zarobków na poziomie 13-16 euro brutto. Bardzo często poszukuje się także pomocy kuchennych, oferując im 12 euro brutto.

Kelnerka - jakie są zarobki w Szwecji, a jakie w Niemczech?

Stawki proponowane polskim kelnerom i kelnerkom przez niemieckich przedsiębiorców oscylują w granicach 10-13 euro brutto. W Szwecji za ten sam zakres obowiązków, a niekiedy nawet mniejszy, możesz otrzymać 13-14 euro brutto w zależności od doświadczenia. W Skandynawii możesz też liczyć na wyższe napiwki. 

Planujesz sezonowy wyjazd i zależy Ci na dużym zastrzyku gotówki w krótkim czasie? W Szwecji możesz liczyć na dużą liczbę nadgodzin, jeśli tylko wyrazisz taką chęć.

Praca Szwecja/ praca Niemcy - na co zwracać uwagę?

Praca za granicą zawsze wiąże się z pewnymi obawami. Warto więc skorzystać z usług agencji pracy, która nie tylko znajdzie bezpieczną ofertę - zgodną z Twoimi oczekiwaniami - ale też załatwi wszystkie formalności i rozwieje pojawiające się wątpliwości. Jedną z takich firm, specjalizującą się w szwedzkim sektorze HoReCa jest Hotistin. Doświadczony zespół znajdzie ofertę pracy zgodną z Twoimi kwalifikacjami i załatwi wszystkie formalności. Cały proces rekrutacji prowadzony jest online, bez zbędnych komplikacji.

 Jakie kryteria brać pod uwagę wybierając się do pracy za granicę?

  • Oferowaną stawkę;
  • wiarygodnych pracodawców;
  • terminowe wynagrodzenia;
  • zakwaterowanie;
  • wsparcie polskich koordynatorów.
Praca kucharz Szwecja czy Niemcy
praca za granicą - pracuj za granicą w Szwecji z Hotistin

Wysokość zarobków jest bardzo istotna, ale ważne są także oferowane warunki zatrudnienia i wymagania pracodawców. Szwedzi są niezwykle przyjaźni, w większości mówią po angielsku, w związku z czym wymagają jedynie komunikatywnej znajomości angielskiego, który obecnie powszechny jest na całym świecie. W Niemczech jest nieco inaczej - Niemcy poszukują kandydatów, którzy potrafią porozumiewać się w ich ojczystym języku, a jak wiadomo, nie dla każdego jest on łatwo przyswajalny.

Korzystając ze wsparcia agencji pracy, od lat działającej na szwedzkim rynku pracy, nie musisz niczym się martwić. Koordynatorzy zawsze służą pomocą w dopełnieniu wszelkich formalności. Udając się na miejsce, otrzymujesz darmowe zakwaterowanie nawet w jednoosobowych pokojach, posiłki pracownicze (darmowe lub za niewielką dopłatą) oraz możliwość pracy na najwyższej jakości produktach. W Niemczech lokal mieszkalny jest najczęściej płatny i współdzielony z innymi pracownikami. I jeszcze jedna kwestia - malownicze krajobrazy w Szwecji zapierają dech w piersiach, a hotele usytuowane są często nad samym morzem, dzięki czemu możesz połączyć pracę z wakacjami.

Najnowsze wpisy

Przeczytaj też inne nasze artykuły

Jakie zalety ma praca sezonowa w Szwecji?
Jakie zalety ma praca sezonowa w Szwecji?
Wciąż się kształcisz, ale chcesz zarabiać już własne pieniądze? A może nieustannie poszukujesz swojej drogi w życiu? Świetnym rozwiązaniem będzie...
Praca i życie w Szwecji - Zobacz ile się zarabia w Szwecji?
Praca i życie w Szwecji - Zobacz ile się zarabia w Szwecji?
Marzysz o podróży do Szwecji? Chciałbyś móc jednocześnie zarabiać i zwiedzać? Zastanawiasz się, jakby powodziło Ci się, gdybyś zamieszkał w...
Wyjazd do Szwecji - jak przygotować się pracy w Szwecji?
Wyjazd do Szwecji - jak przygotować się pracy w Szwecji?
Zdecydowałeś się na wyjazd do Szwecji? A może cały czas rozważasz taką alternatywę? Praca w Szwecji to sposób na zarobienie...

Hotistin Sp. z o.o.

Pl. Solny 14/3
50-062 Wrocław, Poland

NIP: PL8971871345

KRS: 0000805955

REGON: 384511600

Wpisana do Rejestru Agencji Zatrudnienia pod numerem 22976

Główna siedziba grupy InServ
ul. Przemysłowa 39/105
61-541 Poznań

Rekrutacja

Telefon: +48 576 133 533

Telefon: +48 690 688 866


E-mail: praca@hotistin.com


Działamy również w miastach:


Hotistin Sp. z o.o.

Biuro

Rekrutacja

?>